Chování

Chytrý tenis je sada návodů, rad a tipů, které pomáhají tenistům k rozvoji myšlení, soustředění, taktiky, sebeovládání a efektivnosti využívání vlastní energie na kurtě. Zažili jste někdy na kurtě strach z vítězství nebo kolaps vlastního soustředění? Rozčilování se, vlastní kritika, negace a ponižování se, dnes už patří k běžnému chování, které můžeme na turnajích potkat a nikdo s tím nic nedělá.

Tahle epidemie negativního chování se objevuje všude. Na celostátních turnajích i „mistrácích“ všech úrovní. Dokonce toto chování můžeme vidět i mezi rekreačními a klubovými hráči. Rodina se cítí za plotem trapně, trenéři to přehlížejí a přecházejí tento problém s typickou větou: “Kdyby nebyl blázen, tak by byl úplně někde jinde.” Hráči jsou na kurtě ovládáni vlastními emocemi, jsou v podstatě ztracení a nechávají se ovládat.

Hlava a myšlení

Trenéři umí hráče naučit zahrát perfektně technicky všechny údery. Soustředí veškerou sílu a energii na její pilování. Výsledek je, že hráči na tréninku vypadají skvěle, ale pak přijde vypjatá situace zápasu a hráč je poloviční. Bohužel ani ti nejlepší junioři v republice moc nevědí, jak se chovat na kurtě, jak pracovat s vlastní energií ve svůj vlastní prospěch, jaké metody využívat k lepšímu a delšímu soustředění během zápasu, jak funguje vnitřní dialog a pozitivní myšlení. Jsou úplně ztracení při ovládání vlastní kritiky, trénink disciplíny, pokud ho nemají v sobě již zavedený, je jim neznámý.

Postup

Rozhodla jsem se bojovat s tímto systémovým nešvarem a pomoci hráčům k lepším výkonům. Mým cílem je posunout kvalitu českého tenisového prostředí o kus výš. Chci pomáhát hráčům k dosažení většího potenciálu než dosud rozvíjeli. Těm, kteří se chtějí posouvat a učit se, pomůžu k pochopení vlastního myšlení, lepšímu chování i soustředění. Hráči získají sadu návodů, které můžou na kurtě využít ke zlepšení vlastního výkonu a mít ho pod kontrolou.