Vzdělání

Díky tenisovým výsledkům z mládežnických a dorosteneckých soutěží, mi bylo nabídnuto plné stipendium a možnost hrát nejvyšší americkou univerzitní soutěž NCAA. V prvním roce jsem reprezentovala Hampton University, následně další tři roky San Diego State University (SDSU), kde jsem pravidelně celou dobu hrála na pozici č. 1 nebo 2 v týmu. V posledním ročníku jsem získala ocenění NCAA Sportsmanship Award, oblast jižní Californie.

Tato zkušenost byla pro mě velmi důležitá. Naše české tenisové prostředí se v podstatě výhradně zaměřuje pouze na výsledek. Kdo není top, tak jako by tenis moc neuměl a v podstatě je „dřevák“. Dost podceňující pohled jsem tak měla i já sama na sebe a až v Americe mi vlastně trenéři vysvětlili, že tenis umím hrát hodně dobře. Ujistili mě, že pouze malé procento lidí na celém světě umí hrát tenis stejně jako já. Tato myšlenka byla tak pozitivně jednoduchá a silná, že jednoznačně podpořila a změnila můj pohled na sebe a moje tenisové schopnosti. V tu chvíli jsem pochopila sílu pozitivního pohledu na svět.

Zkušenosti ze světa

Po ukončení vysoké školy,  jsem byla přijata do tenisové celosvětově působící společnosti Peter Burwash International (PBI). PBI zajišťuje organizaci a provoz tenisových areálů v hotelích a klubech po celém světě. Po úspěšném absolvování 8 hodinového vstupního pohovoru a měsíčním vstupním tréninku, jsem byla vyslána do Jumeirah Beach Hotelu v Dubaji. Tady jsem měla další čtyři roky svůj domov. Během tohoto období jsem měla možnost cestovat a trénovat i v dalších destinacích, o které se PBI starala (Karibik, Švýcarsko, Abu Dhabi, Francie). Byla to výborná zkušenost, při které jsem pochopila jak trénovat, jaké postupy a procesy při trénovaní jsou důležité a co je to profesionalita. U PBI jsem se naučila, co všechno by měl umět a zastávat tenisový trenér v klubu nebo hotelovém resortu.

Po dlouhých osmi letech mimo ČR a fyzicky náročné práci v Dubaji, jsem se rozhodla, že nastal čas se vrátit. Další čtyři roky jsem působila v Praze a pomáhala jako šéf trenérka a konzultantka v různých klubech a zakládala tenisovou školičku na Tenis Cibulka a převzala školičku v areálu ČVUT v Praze Dejvicích.

V roce 2014 mě život zavedl na 3 roky do Holandska. Tam nastal další výrazný posun v rozvoji mého přístupu a pohledu k trénování. Při spolupráci s Evelyne Dullens v její tenisové akademii jsem měla možnost spolupracovat a sledovat její práci s mladými hráči, při které se hodně zaměřuje na práci s myslí (MindSet) a soustředěním na kurtě. Naučila jsem se, že tenisový trénink není jenom o technice nebo taktice, ale že na kurtě můžeme hráče naučit i důležitější schopnosti jako je sebeovládání nebo soustředění. Schopnosti, které mají přesah i do života jako takového.

Aktuálně

Dnes jsem již zpátky v ČR a snažím se předávat tyto zkušenosti mladým hráčům a hráčkám Sportclubu Řevnice, kde zastávám pozici šéftrenérky. Při práci se závodními hráči se výhradně soustředím právě na zlepšování těch „neviditelných“ schopností, které můžeme ovlivnit a udržet pod kontrolou společně s taktikou. Techniku tady totiž učí všichni, ale techniku vlastního ovládání, soustředění na kurtě, “posilování mozku” skoro nikdo. Navíc jsem přesvědčená, že tyto aspekty jsou velmi důležité a často i rozdělující faktor mezi úspěchem a neúspěchem.